2020 metai šv. Kristoforo progimnazijos bendruomenei buvo prasmingi, mes tapome nacionaliniu lygmeniu pripažinta Aktyvia sveikatą stiprinančia mokykla. Tai džiuginantis įvertinimas, kuris įpareigoja tęsti sveikatos stiprinimo veiklas mokykloje. Siekėme statuso ir pripažinimo, nes nuveikti darbai ir mokinių pasiekimai – tikras to įrodymas. 

Aktyvi mokykla – tai mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fiziniam aktyvumui skatinti, sudarant fiziniam aktyvumui palankią aplinką ir integruojant tai į kasdieninį mokyklos gyvenimą.

Aktyvios mokyklos modelio kūrimas mokyklai atveria daugiau galimybių fiziniam aktyvumui skatinti – mokykla gali ieškoti ir pasiūlyti įvairių formų aktyvių užsiėmimų ne tik po pamokų, bet ir prieš pamokas ar per pamokas, gali išskirtinį dėmesį sutelkti į fizinio ugdymo pamokų kokybę, taikyti modernius ir mokiniams patrauklius ugdymo metodus, plėsti judėjimo būrelių pasiūlą .

2020-09-18

Nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“

Vėjuotą rugsėjo 18-osios dieną mūsų progimnazijos ketvirtokai dalyvavo Nacionaliniame vaikų žygyje „Sveikas kaip ridikas“, kuris vyko Verkių regioniniame parke, prie Žaliųjų ežerų. Šio žygio tikslas – atkreipti vaikų dėmesį, kaip smagu yra sportuoti kartu bei parodyti, kad judėjimas gamtoje yra geras įprotis visam gyvenimui. Žygio metu mokiniai kartu su mokytojomis įveikė 4 km maršrutą, bendravo, žaidė senovinius žaidimus bei grožėjosi Žaliųjų ežerų takais. Visi įveikę žygio maršrutą buvo apdovanoti Žygeivio diplomais bei medaliais. Žygyje mokinius lydėjo pradinių klasių mokytojos Auksė, Nivita ir Eisvydė.

2020-10-01

Europos mokyklų sporto dienos minėjimas

2020 m. rugsėjo 30 ir spalio 1 d. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo fizinio ugdymo mokytojų Artūro Janausko, Vytauto Stanevičiaus ir Linos Grinčikaitės-Samuolės ir Vilniaus VĮ „Sveikas miestas” inicijuotame Tarptautiniame projekte Europos mokyklų sporto diena 2020 (European School Sport day 2020). Šio projekto tikslai orientuoti į fizinio ugdymo pamokų įvaizdžio gerinimą, sveikos gyvensenos įgūdžių ir įpročių visą gyvenimą formavimą, socialinės integracijos stiprinimą bei ryšių su kitomis Europos šalimis plėtojimą.

Mokiniai žaidė judriuosius žaidimus, atliko dinamines mankštas, varžėsi bėgimo estafetėje. Joje greičiausiai bėgo 7 D ir 6 B klasių mokiniai.

Greičiausieji apdovanoti rėmėjų ir mokyklos administracijos įsteigtais prizais.

 2021-2022

Projektas „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima“

Karantino laikotarpis iš esmės sujaukė daugelio įprastinę rutiną. Didžiąją dalį veiklų teko išbandyti nuotoliniu būdu, o vienas net ir sustabdyti. Šiuo metu labai svarbu ne tik laikytis asmens higienos ir kitų rekomendacijų, bet ir išlaikyti tinkamą fizinę, psichinę bei emocinę sveikatą. Todėl pradinio ugdymo mokytoja Eisvydė  ėmėsi misijos prisidėti prie aktyvią sveikatą stiprinančios mokyklos vardo. 4d, 4b ir 3b klasių mokiniai pradėjo dalyvauti visus mokslo metus truksiančiame projekte „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima“, kuris organizuojamas ZOOM platformoje.  Ačiū pradinio ugdymo mokytojoms Dianai ir Vitalijai už įsitraukimą į projektą.

AKTYVUKAS – tai unikalus projektas, orientuotas į Z kartos vaikus, žaidimų bei sporto pagalba visapusiškai lavinantis jų gebėjimus. Vaikų bičiulis – personažas Aktyvukas dalinasi žiniomis iš ateities, kur sveika gyvensena ir aktyvumas yra be galo reikšminga norint būti visapusiškai sveika ir stipria asmenybe. Vaikams apie sveiką gyvenseną pasakoja, įtraukdamas į inovatyvią sporto sistemą, kurioje per žaidimą, pramogas ir judesį ugdo svarbiausias fizines bei protines savybes.

2021 m. I pusmetį projekte dalyvavo 35 šeimos. Nuo 2021 m. II pusmečio projekte dalyvauja visi 1–4 klasių mokiniai, lankantys VDM. 215 mokinių kas savaitę 1,5 val. sportuoja su Aktyvuku.

 2021-03

#Būkime sveiki – žingsniuokime kartu

Žingsnių iššūkis kartu su#walk15!!!

Visi kartu nužingsniavome 35 000 000 žingsnių!

 2021-03-26

Konkursas „Mano sveikų ir skaniausių pusryčių lėkštė“

Pusryčiai yra svarbus energijos šaltinis mūsų dienos pradžiai. Moksliniais tyrimais įrodyta pusryčių svarba, kuri turi didžiulę reikšmę žinių įsisavinimui bei mokslo rezultatams. Pasitelkiant sveikos mitybos žinias ir savo kūrybinius gebėjimus, sveiki pusryčiai gali tapti meno kūriniu lėkštėje. Tai  žinodami, 4a klasės mokiniai Greta, Ūla ir Tauras dalyvavo nuotoliniame konkurse „Mano sveikų ir skaniausių pusryčių lėkštė”. Greta konkursui pateikė „Migdoliukus” (migdolų miltų keksiukai su varške ir avižų pienu) ir „Grikių dovanėlę” (grikių košė su kepintomis morkų juostelėmis ir saulėgrąžomis). Ūla ir Tauras pusryčiams valgė „Avižėlę” (avižinių dribsnių košę su uogomis ir kokosų drožlėmis) bei „Varškėtukus su u uogomis”.

Džiaugiamės puikiais konkurso rezultatais – Gretos pateikti gaminiai buvo įvertinti I-ąja vieta, o Ūlos ir Tauro – II-ąja vieta.

 2021-04

Sveika gyvensena

5 klasių mokiniai su technologijų mokytojomis Ramune ir Ilona kalbėjo apie sveikatai palankų maisto pasirinkimą, kokių naudingų medžiagų gauname vartodami įvairius maisto produktus. Mokiniai stebėjo, analizavo savo mitybos įpročius, sukūrė asmenines maisto pasirinkimo piramides.

7 klasių mokiniai per technologijų pamoką nagrinėjo tvarios mitybos sąvoką, analizavo savo kasdieninius įpročius ir galvojom, ką šiandien galime pakeisti savo kasdienybėje, jog kiekvieno mūsų mityba būtų labiau tvari. Pamokų ciklą užbaigė kurdami plakatus, kurie skatintų laikytis tvarios mitybos principų.

2021-04-20

Mūsų mokyklą pastebėjo ir teigiamai atsiliepė tarptautinė SEU (School for Health in Europe) organizacija. Pastaroji savo socialinėse medijose, su kitomis Europos mokyklomis, pasidalino (https://www.facebook.com/SchoolsHealthEurope/) pavyzdinėmis mūsų mokykloje taikomomis sportinių veiklų programomis, kurios, anot jų yra puikios mokinių su sveikata susijusio fizinio aktyvumo didinimui.

2021-06

„Sveikatos stiprinimas mokyklose COVID-19 pandemijos metu. Nuotolinio mokymo iššūkiai“

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos mokytojai pandemijos metu susibūrė į grupę „Aktyvi ir sveika mokykla“ ir įgyvendino  projektą, kurio pagrindinis tikslas – didinti mokinių fizinio aktyvumo apimtį ir patirti judėjimo džiaugsmą žadinant teigiamas emocijas. Sporto projekto vykdymo schema pateikiama 1 paveiksle.

Fizinio aktyvumo didinimas, kaip teigiama PSO (2021) – viena iš pagrindinių individo fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų, yra vienas iš reikšmingų harmoningo vaikų vystymosi ir sveikatos veiksnių.

1 pav. Sporto projekto vykdymo schema

Apžvelgiant sporto projekto vykdymo schemą matyti, kad projektas truko tris mėnesius, o pagrindiniu projekto instrumentu laikytas 1-8 klasių mokinių fizinio aktyvumo didinimas.

Mokinių fizinis aktyvumas buvo didintas:

  • kiekvienoje bendrojo lavinimo pamokoje – taikytos 3 min. sportinių veiklų programos (sportinių veiklų pavyzdys pateikiamas 2 paveiksle)
  • pertraukų metu, kai į mokyklas grįžo pradinių klasių mokiniai, taikytas „Aktyvus laikrodukas“ (3 pav.).

Pripažinimas ir sportinių veiklų refleksija.

Sporto projekto vykdymas turėjo teigiamos įtakos mokinių fiziniam aktyvumui, žadino teigiamas emocijas. Tai grindžia 4 paveiksle pateikiami mokytojų ir mokinių atsiliepimai. Kad projektas naudingas pastebėjo ir teigiamai atsiliepė tarptautinė SHE (School for Health in Europe) organizacija. Pastaroji  savo socialinėse medijose, su kitomis Europos mokyklomis, pasidalino (https://www.facebook.com/SchoolsHealthEurope/) pavyzdinėmis mūsų mokykloje taikomomis sportinių veiklų programomis, kurios, anot jų yra puikios mokinių su sveikata susijusio fizinio aktyvumo didinimui. Mokyklai buvo įteiktas sertifikatas (5 pav.).

2021-2022

Aktyviosios pertraukos

Vilniaus Šv. Kristaforo progimnazija neabejotinai viena sportiškiausių Vilniaus mieste. Mokykloje mokinių sveikata rūpinasi ne tik administracija, bet ir specialiai sukurta mokinių fizinės sveikatos gerovės komanda. Pastaroji, remdamasi naujausiomis PSO rekomendacijomis (2020), kuriose teigiama, kad 5–17 metų amžiaus vaikai kasdien turi patirti ne mažesnį kaip 60 minučių vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo poveikį organizmui, ir Lietuvos Respublikos ir sveikatos apsaugos ministerijos raginimu sudaryti sąlygas kuo dažniau ir įvairiau judėti, kas mėnesį rengia sportinių veiklų programėles, kuriomis pasinaudojama pertraukų metu.

2021-09

Pradinių klasių mokinių fizinio aktyvumo projektas „Olimpinis mėnuo 2021“

Visą spalio mėnesį mūsų mokyklos  1a, 1c ir 4c klasių mokiniai stiprino fizinį aktyvumą dalyvaudami pradinių klasių projekte „Olimpinis mėnuo 2021“. Šio projekto tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. Kiekvieną savaitę dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su naujomis veiklomis ir jose dalyvauti. Džiaugiamės, kad mokiniai stiprino savo fizinį aktyvumą, gerino emocinę savijautą, domėjosi sveikos mitybos principais bei mokėsi bendradarbiauti. Taip pat projektą praturtino ir virtualūs susitikimai su olimpiečiais. Su nekantrumu lauksime Olimpinio mėnesio 2022!

Mokinius dalyvauti šiame projekte paskatino pradinių klasių mokytojos Auksė, Nivita ir Kristina.

2021-09

Europos sporto savaitė #BEACTIV

Paskutinę rugsėjo savaitę visoje Lietuvoje vyko projektas ,,Mes šokam,,. Taip visi šokantys prisidėjo prie Europos sporto savaitės #BEACTIV. Visą mėnesį visi mūsų progimnazijos ketvirtokai ir penktokai mokėsi šokio pagal Vido Bareikio dainą „Aš esu vėliavą“ ir paskutinę pamoką jį sušoko kartu su kitais Lietuvos žmonėmis. Dalinamės su visa bendruomene įsimintinomis akimirkomis. Šaunuoliai vaikai!

2021-09-17

Rugsėjo 17 d. 8d klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse – protmūšyje „Vilnius sveikiau“. Renginį vedė Robertas Petrauskas ir Vlada Musvydaitė. Mokiniai turėjo puikią progą pagilinti žinias apie pirmąją ir būtinąją pagalbą, fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, žalingų įpročių prevenciją, lyčių lygybę ir nediskriminaciją, mokytis bendravimo ir komandiškumo.

2021-12-08

2021-12-08 d. startavo Lietuvos badmintono federacijos inicijuotas projektas „Mano klasė žaidžia badmintoną“. Projekto ambasadorius televizijos žvaigždė, aktorius G. Savickas ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovas, vicemeras T. Gulbinas grindė projekto veiksmingumą, o badmintono federacijos prezidentas A. Kamantauskas atskleidė projekto misiją – …tai ypatingą misiją turintis projektas, kurio metu fizinio ugdymo mokytojai turės galimybę tobulinti savo kompetencijas badmintono žaidime ir prisidėti prie būsimų badmintonų čempionų, olimpiečių ugdymo…

Džiaugiamės, kad fizinio ugdymo mokytojo Artūro Janausko iniciatyva į projektą įsitraukė ir mūsų progimnazija, kurioje ne tik paskelbtas oficialus projekto startas, bet ir surengta parodomoji badmintono pamoka. Jos metu, pasitelkus profesionalaus trenerio M. Šlausto žiniomis, buvo ugdyti mokytojos Kamilės Davidavičiūtės 3 b klasės mokiniai. Po mokymų, ne tik mokiniai, bet ir mokytoja džiaugėsi naujais potyriais, įgytais gebėjimais bei įsteigtomis dovanomis: profesionaliomis badmintono raketėmis, muštukais, tinkleliais.

Džiaugiamės ir linkime sėkmės!

2021-12

2021-12-07 d. vyko finalinės tarpklasinės 6-7 klasių mokinių kvadrato varžybos, kuriose varžėsi keturios klasės: 6c, 6e, 7c ir 7b klasė. Po atkaklių kovų paaiškėjo, kad geriausiai kvadratą žaidžianti klasė – 7b. Antroji vieta atiteko 6e klasei, kuriai tik vienu tašku nusileido ir trečią vietą laimėjo 7c klasė.

2022-03

Suvalgyk vaivorykštę

Vaisiai ir daržovės – kokia jų nauda mūsų organizmui, kiek jų reikia suvalgyti kasdien, ką reiškia pasakymas „Suvalgyk vaivorykštę”? Tai tik dalis klausimų, kuriuos 5 klasių mokiniai tyrinėjo technologijų pamokų metu su mokytojomis Ilona  ir Ramune. Jog labiau pajustume vaisių ir daržovių naudą, susipažintume su jų asortimentu, kartu kūrėme portretus, kuriuos sudaro vien tik vaisiai ir daržovės. Visų darbų ekspozicija Jūsų laukia mūsų mokyklos valgykloje.

2022-03-22

5 klasių mokinių estafečių varžybos

2022-03-22 d. mokykloje aidėjo emocingi mokinių šūksniai. Tądien, pasirodo, mokytojai Laura G. ir Artūras J. vykdė estafetės varžybas, kuriose rungtyniavo 5-tų klasių mokiniai. Mokiniai varžydamiesi sportinėse rungtyse ne tik patyrė judėjimo naudą, džiaugsmą, bendravo ir bendradarbiavo, bet ir lavino fantaziją atlikdami protines, kūrybines užduotis. Visi 5-tokai – šaunūs, sumanūs, tačiau tąkart labiausiai sekėsi 5e klasės mokiniams. Antroji vieta atiteko 5f klasei, o trečią vietą pasidalino 5d ir 5a klasė.

 2022-03-24

Tarpklasinės 5-6 klasių mokinių salės futbolo varžybos

2022-03-24 d. mokykloje aidėjo švilpuko garsai, nes tądien 5-6 klasių mokiniai varžėsi fizinio ugdymo mokytojų Vytauto ir Artūro J. surengtose tarpklasinėse salės futbolo finalinėse varžybose, kuriose susitiko pačios stipriausios 4 komandos. Po atkaklios kovos rezultatu 2:1 laimėjo 5 b klasės vaikinų komanda. Antroji vieta atiteko 5 e klasei, o trečiąja vieta tenkinosi 6 e klasės komanda.

Džiaugiamės visų komandų pasiekimais. Šaunuoliai vaikai.

2022-03-28

Visą kovo mėn. šeštų klasių mokiniai anglų k. pamokose mokėsi ir skaitė apie maisto produktus, veganų ir vegetarų valgymo įpročius, ieškojo informacijos ir rengė pranešimus apie įvairias neįprastas sveikatinimosi procedūras ir terapijas. O šie darbo porose rezultatai, mini plakatai, nugulė mokyklos trečiajame aukšte, kur visi galėtų pasinaudoti šeštokų surastais sveikatinimosi patarimais iš viso margo pasaulio, kaip be vaistų pataisyti fizinę ar emocinę sveikatą. Tad gal į traukinių bėgių, judesio, delfinų, bičių ar smėlio terapiją? O gal pasinerti į garstyčių ar jūros dublių vonias? Jei nepatinka šie siūlymai – gal suviliotų sraigių masažas ar lervų terapija? Ko tik nėra šiame pasaulyje  🙂

2022-03-29

Įdomioji šokio pamoka

Kovo 29 d. šokio pamoką 4a klasėje vedė šiuolaikinio šokio asociacijos narė, choreografė, aktorė Ieva Jackevičiūtė. Mokiniai susipažino su šiuolaikinio šokio ištakomis, pagrindais, žaidė įvairius improvizacinius žaidimus, improvizavo pavieniui, porose ir grupėse. Pamokos pabaigoje vyko refleksija. Laikas prabėgo nepastebimai! Buvo labai smagu:)

 2022-04-29

Pasaulinės šokio dienos minėjimas

Balandžio 29 d. progimnazijoje buvo minima Pasaulinė šokio diena. 1 a. fojė vyko įvairių šokių stilių pasirodymai. Žiūrovai garsiomis ovacijomis palaikė šokusius draugus. Visus sužavėjo show dance, hiphopo, pramoginių, breiko šokėjų meistriškumas. Įvairiose progimnazijos erdvėse patys mokiniai organizavo ir pristatė flashmobus. Šventės kulminacija tapo mini diskoteka  „Kaip kas moka, taip tas šoka“.

2022-05-17

Tinklinio varžybos

2022-05-17 d. baigėsi visą mėnesį trukęs tarpklasinis tinklinio turnyras. Turnyre, kuris buvo suskirstytas į du pogrupius,  jėgas išbandė net septynios 7-8 klasėse besimokančios komandos. Pirmajame pogrupyje varžėsi tik 7-tų klasių mokiniai, o antrajame, atitinkamai, 8-tokai. Tik dvi geriausios pogrupyje pasirodžiusios komandos iškovojo teisę dalyvauti finalinėse varžybose, kuriose, kaip ir tikėtasi, neapsieita be netikėtumų. Lyderiais laikytos 7-tų klasių komandos neatlaikė varžybų įtampos, todėl pirmas dvi vietas užleido vyresniesiems. Taigi, pirmąją vietą laimėjo 8 c klasė, antroji vieta atiteko 8 e klasei, o trečiąja vieta tenkinosi 7 e klasė.

Džiaugiamės visų pasiekimais. Šaunuoliai vaikai.

Ačiū varžybas organizavusiems fizinio ugdymo mokytojams Artūrui Janauskui, Laurai Gudžiauskei, Kęstui Juškėnui.

2022-06-01

Šventinis piknikas

Mūsų progimnazijos 1a klasės mokiniai kartu su mokytoja Aukse dalyvavo Prezidentūros kiemelyje surengtame šventiniame piknike, skirtame paminėti Vaikų gynimo dieną. Dalyvius aplankė ir į veiklas įsitraukė LR Prezidentas G. Nausėda, pirmoji ponia D. Nausėdienė, olimpinė čempionė, LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė ir olimpietis irkluotojas M. Griškonis. Buvo labai smagu sudalyvauti net 13-oje skirtingų pramoginių ir sportinių veiklų, gauti simbolines dovanėles bei medalius, paiškylauti Prezidentūros kiemelio pievoje.

2022-06-06

Linksmosios estafetės

Birželio 6 d., pagaliau atšilus, visi antrokai susirinko mokyklos stadione. Ten jų laukė šešių rungčių Linksmosios estafetės. Teko šokinėti maišuose, su darbinėmis pirštinėmis statyti Lego bokštus, keliauti pagalvėlėmis, tarp kelių nešti kamuolį. Nugalėtojais šį sykį buvo visi, smagiai praleidę laiką ir nekantriai laukiantys vasaros atostogų. Rungtis paruošė antrokų mokytojos Marija ir Ramunė.

2022-06-20

Sveikatingumo diena 2022

Lavinamųjų dalykų mokytojų MG mokytojai progimnazijos bendruomenę pakvietė į Sveikatingumo dieną. Čia kiekvienas bendruomenės narys patyrė judėjimo džiaugsmą. Visi rado savo amžių ir gebėjimus atitinkančių veiklų. Bėgome estafetę aplink mokyklą, išbandėme rankos taiklumą mėtydami kamuoliukus į krepšį, varžėmės balionų pūtimo ir nešimo estafetėse, atlikome vikrumo ir greitumo testus, mokėmės Zumbos pagrindų su trenere Viktorija Juknevičiene, sprendėme kryžiažodžius, vaišinomės sveikais pusryčiais.

   2022-11-30

 

Lapkričio 16 d. vykusiame kvadrato varžybų pirmajame pogrupyje išsiaiškinta, kad dvi pajėgiausios 5-tokų klasės (5A, 5E) iškovojo teisę varžytis finalinėse varžybose, todėl po savaitės (lapkričio 23 d.) dėl dviejų kelialapių į finalines varžybas kovojo 6-tokai. Po atkaklios kovos išsiaiškinta, kad pajėgiausios yra 6E ir 6D ir toliau tęs kovą finale.

Lapkričio 30 d. finalinėse kvadrato varžybose kovojo 4-ios pajėgiausios 5-6 klasių mokinių komandos. Varžybose netrūko emocijų, susijaudinimo, bet visa tai nesutrukdė kovoti visu pajėgumu. Būta kovų, kai atotrūkį tarp komandų skirdavo tik vienas žmogus – neįtikėtina. Tačiau pastebėta, kad finalinėse varžybose geriausiai jaudulį sutvardė bei kovingumą parodė ir čempionų titulą pelnė 6E klasė. Antroji vieta atiteko 6D, o trečiąja vieta tenkinosi 5A klasė.