2020 metai šv. Kristoforo progimnazijos bendruomenei buvo prasmingi, mes tapome nacionaliniu lygmeniu pripažinta Aktyvia sveikatą stiprinančia mokykla. Tai džiuginantis įvertinimas, kuris įpareigoja tęsti sveikatos stiprinimo veiklas mokykloje. Siekėme statuso ir pripažinimo, nes nuveikti darbai ir mokinių pasiekimai – tikras to įrodymas. 

Aktyvi mokykla – tai mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fiziniam aktyvumui skatinti, sudarant fiziniam aktyvumui palankią aplinką ir integruojant tai į kasdieninį mokyklos gyvenimą.

Aktyvios mokyklos modelio kūrimas mokyklai atveria daugiau galimybių fiziniam aktyvumui skatinti – mokykla gali ieškoti ir pasiūlyti įvairių formų aktyvių užsiėmimų ne tik po pamokų, bet ir prieš pamokas ar per pamokas, gali išskirtinį dėmesį sutelkti į fizinio ugdymo pamokų kokybę, taikyti modernius ir mokiniams patrauklius ugdymo metodus, plėsti judėjimo būrelių pasiūlą .

2020-09-18

Nacionalinis vaikų žygis „Sveikas kaip ridikas“

Vėjuotą rugsėjo 18-osios dieną mūsų progimnazijos ketvirtokai dalyvavo Nacionaliniame vaikų žygyje „Sveikas kaip ridikas“, kuris vyko Verkių regioniniame parke, prie Žaliųjų ežerų. Šio žygio tikslas – atkreipti vaikų dėmesį, kaip smagu yra sportuoti kartu bei parodyti, kad judėjimas gamtoje yra geras įprotis visam gyvenimui. Žygio metu mokiniai kartu su mokytojomis įveikė 4 km maršrutą, bendravo, žaidė senovinius žaidimus bei grožėjosi Žaliųjų ežerų takais. Visi įveikę žygio maršrutą buvo apdovanoti Žygeivio diplomais bei medaliais. Žygyje mokinius lydėjo pradinių klasių mokytojos Auksė, Nivita ir Eisvydė.

2020-10-01

Europos mokyklų sporto dienos minėjimas

2020 m. rugsėjo 30 ir spalio 1 d. Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo fizinio ugdymo mokytojų Artūro Janausko, Vytauto Stanevičiaus ir Linos Grinčikaitės-Samuolės ir Vilniaus VĮ „Sveikas miestas” inicijuotame Tarptautiniame projekte Europos mokyklų sporto diena 2020 (European School Sport day 2020). Šio projekto tikslai orientuoti į fizinio ugdymo pamokų įvaizdžio gerinimą, sveikos gyvensenos įgūdžių ir įpročių visą gyvenimą formavimą, socialinės integracijos stiprinimą bei ryšių su kitomis Europos šalimis plėtojimą.

Mokiniai žaidė judriuosius žaidimus, atliko dinamines mankštas, varžėsi bėgimo estafetėje. Joje greičiausiai bėgo 7 D ir 6 B klasių mokiniai.

Greičiausieji apdovanoti rėmėjų ir mokyklos administracijos įsteigtais prizais.

 2021-2022

Projektas „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima“

Karantino laikotarpis iš esmės sujaukė daugelio įprastinę rutiną. Didžiąją dalį veiklų teko išbandyti nuotoliniu būdu, o vienas net ir sustabdyti. Šiuo metu labai svarbu ne tik laikytis asmens higienos ir kitų rekomendacijų, bet ir išlaikyti tinkamą fizinę, psichinę bei emocinę sveikatą. Todėl pradinio ugdymo mokytoja Eisvydė  ėmėsi misijos prisidėti prie aktyvią sveikatą stiprinančios mokyklos vardo. 4d, 4b ir 3b klasių mokiniai pradėjo dalyvauti visus mokslo metus truksiančiame projekte „Aš, tėtis ir mama – aktyviai judanti šeima“, kuris organizuojamas ZOOM platformoje.  Ačiū pradinio ugdymo mokytojoms Dianai ir Vitalijai už įsitraukimą į projektą.

AKTYVUKAS – tai unikalus projektas, orientuotas į Z kartos vaikus, žaidimų bei sporto pagalba visapusiškai lavinantis jų gebėjimus. Vaikų bičiulis – personažas Aktyvukas dalinasi žiniomis iš ateities, kur sveika gyvensena ir aktyvumas yra be galo reikšminga norint būti visapusiškai sveika ir stipria asmenybe. Vaikams apie sveiką gyvenseną pasakoja, įtraukdamas į inovatyvią sporto sistemą, kurioje per žaidimą, pramogas ir judesį ugdo svarbiausias fizines bei protines savybes.

2021 m. I pusmetį projekte dalyvavo 35 šeimos. Nuo 2021 m. II pusmečio projekte dalyvauja visi 1–4 klasių mokiniai, lankantys VDM. 215 mokinių kas savaitę 1,5 val. sportuoja su Aktyvuku.

 2021-03

#Būkime sveiki – žingsniuokime kartu

Žingsnių iššūkis kartu su#walk15!!!

Visi kartu nužingsniavome 35 000 000 žingsnių!

 2021-03-26

Konkursas „Mano sveikų ir skaniausių pusryčių lėkštė“

Pusryčiai yra svarbus energijos šaltinis mūsų dienos pradžiai. Moksliniais tyrimais įrodyta pusryčių svarba, kuri turi didžiulę reikšmę žinių įsisavinimui bei mokslo rezultatams. Pasitelkiant sveikos mitybos žinias ir savo kūrybinius gebėjimus, sveiki pusryčiai gali tapti meno kūriniu lėkštėje. Tai  žinodami, 4a klasės mokiniai Greta, Ūla ir Tauras dalyvavo nuotoliniame konkurse „Mano sveikų ir skaniausių pusryčių lėkštė”. Greta konkursui pateikė „Migdoliukus” (migdolų miltų keksiukai su varške ir avižų pienu) ir „Grikių dovanėlę” (grikių košė su kepintomis morkų juostelėmis ir saulėgrąžomis). Ūla ir Tauras pusryčiams valgė „Avižėlę” (avižinių dribsnių košę su uogomis ir kokosų drožlėmis) bei „Varškėtukus su u uogomis”.

Džiaugiamės puikiais konkurso rezultatais – Gretos pateikti gaminiai buvo įvertinti I-ąja vieta, o Ūlos ir Tauro – II-ąja vieta.

 2021-04

Sveika gyvensena

5 klasių mokiniai su technologijų mokytojomis Ramune ir Ilona kalbėjo apie sveikatai palankų maisto pasirinkimą, kokių naudingų medžiagų gauname vartodami įvairius maisto produktus. Mokiniai stebėjo, analizavo savo mitybos įpročius, sukūrė asmenines maisto pasirinkimo piramides.

7 klasių mokiniai per technologijų pamoką nagrinėjo tvarios mitybos sąvoką, analizavo savo kasdieninius įpročius ir galvojom, ką šiandien galime pakeisti savo kasdienybėje, jog kiekvieno mūsų mityba būtų labiau tvari. Pamokų ciklą užbaigė kurdami plakatus, kurie skatintų laikytis tvarios mitybos principų.

2021-04-20

Mūsų mokyklą pastebėjo ir teigiamai atsiliepė tarptautinė SEU (School for Health in Europe) organizacija. Pastaroji savo socialinėse medijose, su kitomis Europos mokyklomis, pasidalino (https://www.facebook.com/SchoolsHealthEurope/) pavyzdinėmis mūsų mokykloje taikomomis sportinių veiklų programomis, kurios, anot jų yra puikios mokinių su sveikata susijusio fizinio aktyvumo didinimui.

2021-06

„Sveikatos stiprinimas mokyklose COVID-19 pandemijos metu. Nuotolinio mokymo iššūkiai“

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos mokytojai pandemijos metu susibūrė į grupę „Aktyvi ir sveika mokykla“ ir įgyvendino  projektą, kurio pagrindinis tikslas – didinti mokinių fizinio aktyvumo apimtį ir patirti judėjimo džiaugsmą žadinant teigiamas emocijas. Sporto projekto vykdymo schema pateikiama 1 paveiksle.

Fizinio aktyvumo didinimas, kaip teigiama PSO (2021) – viena iš pagrindinių individo fizinės, socialinės ir emocinės gerovės sąlygų, yra vienas iš reikšmingų harmoningo vaikų vystymosi ir sveikatos veiksnių.

1 pav. Sporto projekto vykdymo schema

Apžvelgiant sporto projekto vykdymo schemą matyti, kad projektas truko tris mėnesius, o pagrindiniu projekto instrumentu laikytas 1-8 klasių mokinių fizinio aktyvumo didinimas.

Mokinių fizinis aktyvumas buvo didintas:

  • kiekvienoje bendrojo lavinimo pamokoje – taikytos 3 min. sportinių veiklų programos (sportinių veiklų pavyzdys pateikiamas 2 paveiksle)
  • pertraukų metu, kai į mokyklas grįžo pradinių klasių mokiniai, taikytas „Aktyvus laikrodukas“ (3 pav.).

Pripažinimas ir sportinių veiklų refleksija.

Sporto projekto vykdymas turėjo teigiamos įtakos mokinių fiziniam aktyvumui, žadino teigiamas emocijas. Tai grindžia 4 paveiksle pateikiami mokytojų ir mokinių atsiliepimai. Kad projektas naudingas pastebėjo ir teigiamai atsiliepė tarptautinė SHE (School for Health in Europe) organizacija. Pastaroji  savo socialinėse medijose, su kitomis Europos mokyklomis, pasidalino (https://www.facebook.com/SchoolsHealthEurope/) pavyzdinėmis mūsų mokykloje taikomomis sportinių veiklų programomis, kurios, anot jų yra puikios mokinių su sveikata susijusio fizinio aktyvumo didinimui. Mokyklai buvo įteiktas sertifikatas (5 pav.).

2021-2022

Aktyviosios pertraukos

Vilniaus Šv. Kristaforo progimnazija neabejotinai viena sportiškiausių Vilniaus mieste. Mokykloje mokinių sveikata rūpinasi ne tik administracija, bet ir specialiai sukurta mokinių fizinės sveikatos gerovės komanda. Pastaroji, remdamasi naujausiomis PSO rekomendacijomis (2020), kuriose teigiama, kad 5–17 metų amžiaus vaikai kasdien turi patirti ne mažesnį kaip 60 minučių vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo poveikį organizmui, ir Lietuvos Respublikos ir sveikatos apsaugos ministerijos raginimu sudaryti sąlygas kuo dažniau ir įvairiau judėti, kas mėnesį rengia sportinių veiklų programėles, kuriomis pasinaudojama pertraukų metu.

2021-09

Pradinių klasių mokinių fizinio aktyvumo projektas „Olimpinis mėnuo 2021“

Visą spalio mėnesį mūsų mokyklos  1a, 1c ir 4c klasių mokiniai stiprino fizinį aktyvumą dalyvaudami pradinių klasių projekte „Olimpinis mėnuo 2021“. Šio projekto tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu. Kiekvieną savaitę dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su naujomis veiklomis ir jose dalyvauti. Džiaugiamės, kad mokiniai stiprino savo fizinį aktyvumą, gerino emocinę savijautą, domėjosi sveikos mitybos principais bei mokėsi bendradarbiauti. Taip pat projektą praturtino ir virtualūs susitikimai su olimpiečiais. Su nekantrumu lauksime Olimpinio mėnesio 2022!

Mokinius dalyvauti šiame projekte paskatino pradinių klasių mokytojos Auksė, Nivita ir Kristina.

2021-09

Europos sporto savaitė #BEACTIV

Paskutinę rugsėjo savaitę visoje Lietuvoje vyko projektas ,,Mes šokam,,. Taip visi šokantys prisidėjo prie Europos sporto savaitės #BEACTIV. Visą mėnesį visi mūsų progimnazijos ketvirtokai ir penktokai mokėsi šokio pagal Vido Bareikio dainą „Aš esu vėliavą“ ir paskutinę pamoką jį sušoko kartu su kitais Lietuvos žmonėmis. Dalinamės su visa bendruomene įsimintinomis akimirkomis. Šaunuoliai vaikai!

2021-09-17

Rugsėjo 17 d. 8d klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamame konkurse – protmūšyje „Vilnius sveikiau“. Renginį vedė Robertas Petrauskas ir Vlada Musvydaitė. Mokiniai turėjo puikią progą pagilinti žinias apie pirmąją ir būtinąją pagalbą, fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, žalingų įpročių prevenciją, lyčių lygybę ir nediskriminaciją, mokytis bendravimo ir komandiškumo.

2021-12-08

2021-12-08 d. startavo Lietuvos badmintono federacijos inicijuotas projektas „Mano klasė žaidžia badmintoną“. Projekto ambasadorius televizijos žvaigždė, aktorius G. Savickas ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovas, vicemeras T. Gulbinas grindė projekto veiksmingumą, o badmintono federacijos prezidentas A. Kamantauskas atskleidė projekto misiją – …tai ypatingą misiją turintis projektas, kurio metu fizinio ugdymo mokytojai turės galimybę tobulinti savo kompetencijas badmintono žaidime ir prisidėti prie būsimų badmintonų čempionų, olimpiečių ugdymo…

Džiaugiamės, kad fizinio ugdymo mokytojo Artūro Janausko iniciatyva į projektą įsitraukė ir mūsų progimnazija, kurioje ne tik paskelbtas oficialus projekto startas, bet ir surengta parodomoji badmintono pamoka. Jos metu, pasitelkus profesionalaus trenerio M. Šlausto žiniomis, buvo ugdyti mokytojos Kamilės Davidavičiūtės 3 b klasės mokiniai. Po mokymų, ne tik mokiniai, bet ir mokytoja džiaugėsi naujais potyriais, įgytais gebėjimais bei įsteigtomis dovanomis: profesionaliomis badmintono raketėmis, muštukais, tinkleliais.

Džiaugiamės ir linkime sėkmės!

2021-12

2021-12-07 d. vyko finalinės tarpklasinės 6-7 klasių mokinių kvadrato varžybos, kuriose varžėsi keturios klasės: 6c, 6e, 7c ir 7b klasė. Po atkaklių kovų paaiškėjo, kad geriausiai kvadratą žaidžianti klasė – 7b. Antroji vieta atiteko 6e klasei, kuriai tik vienu tašku nusileido ir trečią vietą laimėjo 7c klasė.

2022-03

Suvalgyk vaivorykštę

Vaisiai ir daržovės – kokia jų nauda mūsų organizmui, kiek jų reikia suvalgyti kasdien, ką reiškia pasakymas „Suvalgyk vaivorykštę”? Tai tik dalis klausimų, kuriuos 5 klasių mokiniai tyrinėjo technologijų pamokų metu su mokytojomis Ilona  ir Ramune. Jog labiau pajustume vaisių ir daržovių naudą, susipažintume su jų asortimentu, kartu kūrėme portretus, kuriuos sudaro vien tik vaisiai ir daržovės. Visų darbų ekspozicija Jūsų laukia mūsų mokyklos valgykloje.

2022-03-22

5 klasių mokinių estafečių varžybos

2022-03-22 d. mokykloje aidėjo emocingi mokinių šūksniai. Tądien, pasirodo, mokytojai Laura G. ir Artūras J. vykdė estafetės varžybas, kuriose rungtyniavo 5-tų klasių mokiniai. Mokiniai varžydamiesi sportinėse rungtyse ne tik patyrė judėjimo naudą, džiaugsmą, bendravo ir bendradarbiavo, bet ir lavino fantaziją atlikdami protines, kūrybines užduotis. Visi 5-tokai – šaunūs, sumanūs, tačiau tąkart labiausiai sekėsi 5e klasės mokiniams. Antroji vieta atiteko 5f klasei, o trečią vietą pasidalino 5d ir 5a klasė.

 2022-03-24

Tarpklasinės 5-6 klasių mokinių salės futbolo varžybos

2022-03-24 d. mokykloje aidėjo švilpuko garsai, nes tądien 5-6 klasių mokiniai varžėsi fizinio ugdymo mokytojų Vytauto ir Artūro J. surengtose tarpklasinėse salės futbolo finalinėse varžybose, kuriose susitiko pačios stipriausios 4 komandos. Po atkaklios kovos rezultatu 2:1 laimėjo 5 b klasės vaikinų komanda. Antroji vieta atiteko 5 e klasei, o trečiąja vieta tenkinosi 6 e klasės komanda.

Džiaugiamės visų komandų pasiekimais. Šaunuoliai vaikai.

2022-03-28

Visą kovo mėn. šeštų klasių mokiniai anglų k. pamokose mokėsi ir skaitė apie maisto produktus, veganų ir vegetarų valgymo įpročius, ieškojo informacijos ir rengė pranešimus apie įvairias neįprastas sveikatinimosi procedūras ir terapijas. O šie darbo porose rezultatai, mini plakatai, nugulė mokyklos trečiajame aukšte, kur visi galėtų pasinaudoti šeštokų surastais sveikatinimosi patarimais iš viso margo pasaulio, kaip be vaistų pataisyti fizinę ar emocinę sveikatą. Tad gal į traukinių bėgių, judesio, delfinų, bičių ar smėlio terapiją? O gal pasinerti į garstyčių ar jūros dublių vonias? Jei nepatinka šie siūlymai – gal suviliotų sraigių masažas ar lervų terapija? Ko tik nėra šiame pasaulyje  🙂

2022-03-29

Įdomioji šokio pamoka

Kovo 29 d. šokio pamoką 4a klasėje vedė šiuolaikinio šokio asociacijos narė, choreografė, aktorė Ieva Jackevičiūtė. Mokiniai susipažino su šiuolaikinio šokio ištakomis, pagrindais, žaidė įvairius improvizacinius žaidimus, improvizavo pavieniui, porose ir grupėse. Pamokos pabaigoje vyko refleksija. Laikas prabėgo nepastebimai! Buvo labai smagu:)

 2022-04-29

Pasaulinės šokio dienos minėjimas

Balandžio 29 d. progimnazijoje buvo minima Pasaulinė šokio diena. 1 a. fojė vyko įvairių šokių stilių pasirodymai. Žiūrovai garsiomis ovacijomis palaikė šokusius draugus. Visus sužavėjo show dance, hiphopo, pramoginių, breiko šokėjų meistriškumas. Įvairiose progimnazijos erdvėse patys mokiniai organizavo ir pristatė flashmobus. Šventės kulminacija tapo mini diskoteka  „Kaip kas moka, taip tas šoka“.

2022-05-17

Tinklinio varžybos

2022-05-17 d. baigėsi visą mėnesį trukęs tarpklasinis tinklinio turnyras. Turnyre, kuris buvo suskirstytas į du pogrupius,  jėgas išbandė net septynios 7-8 klasėse besimokančios komandos. Pirmajame pogrupyje varžėsi tik 7-tų klasių mokiniai, o antrajame, atitinkamai, 8-tokai. Tik dvi geriausios pogrupyje pasirodžiusios komandos iškovojo teisę dalyvauti finalinėse varžybose, kuriose, kaip ir tikėtasi, neapsieita be netikėtumų. Lyderiais laikytos 7-tų klasių komandos neatlaikė varžybų įtampos, todėl pirmas dvi vietas užleido vyresniesiems. Taigi, pirmąją vietą laimėjo 8 c klasė, antroji vieta atiteko 8 e klasei, o trečiąja vieta tenkinosi 7 e klasė.

Džiaugiamės visų pasiekimais. Šaunuoliai vaikai.

Ačiū varžybas organizavusiems fizinio ugdymo mokytojams Artūrui Janauskui, Laurai Gudžiauskei, Kęstui Juškėnui.

2022-06-01

Šventinis piknikas

Mūsų progimnazijos 1a klasės mokiniai kartu su mokytoja Aukse dalyvavo Prezidentūros kiemelyje surengtame šventiniame piknike, skirtame paminėti Vaikų gynimo dieną. Dalyvius aplankė ir į veiklas įsitraukė LR Prezidentas G. Nausėda, pirmoji ponia D. Nausėdienė, olimpinė čempionė, LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė ir olimpietis irkluotojas M. Griškonis. Buvo labai smagu sudalyvauti net 13-oje skirtingų pramoginių ir sportinių veiklų, gauti simbolines dovanėles bei medalius, paiškylauti Prezidentūros kiemelio pievoje.

2022-06-06

Linksmosios estafetės

Birželio 6 d., pagaliau atšilus, visi antrokai susirinko mokyklos stadione. Ten jų laukė šešių rungčių Linksmosios estafetės. Teko šokinėti maišuose, su darbinėmis pirštinėmis statyti Lego bokštus, keliauti pagalvėlėmis, tarp kelių nešti kamuolį. Nugalėtojais šį sykį buvo visi, smagiai praleidę laiką ir nekantriai laukiantys vasaros atostogų. Rungtis paruošė antrokų mokytojos Marija ir Ramunė.

2022-06-20

Sveikatingumo diena 2022

Lavinamųjų dalykų mokytojų MG mokytojai progimnazijos bendruomenę pakvietė į Sveikatingumo dieną. Čia kiekvienas bendruomenės narys patyrė judėjimo džiaugsmą. Visi rado savo amžių ir gebėjimus atitinkančių veiklų. Bėgome estafetę aplink mokyklą, išbandėme rankos taiklumą mėtydami kamuoliukus į krepšį, varžėmės balionų pūtimo ir nešimo estafetėse, atlikome vikrumo ir greitumo testus, mokėmės Zumbos pagrindų su trenere Viktorija Juknevičiene, sprendėme kryžiažodžius, vaišinomės sveikais pusryčiais.

   2022-11-30

 

Lapkričio 16 d. vykusiame kvadrato varžybų pirmajame pogrupyje išsiaiškinta, kad dvi pajėgiausios 5-tokų klasės (5A, 5E) iškovojo teisę varžytis finalinėse varžybose, todėl po savaitės (lapkričio 23 d.) dėl dviejų kelialapių į finalines varžybas kovojo 6-tokai. Po atkaklios kovos išsiaiškinta, kad pajėgiausios yra 6E ir 6D ir toliau tęs kovą finale.

Lapkričio 30 d. finalinėse kvadrato varžybose kovojo 4-ios pajėgiausios 5-6 klasių mokinių komandos. Varžybose netrūko emocijų, susijaudinimo, bet visa tai nesutrukdė kovoti visu pajėgumu. Būta kovų, kai atotrūkį tarp komandų skirdavo tik vienas žmogus – neįtikėtina. Tačiau pastebėta, kad finalinėse varžybose geriausiai jaudulį sutvardė bei kovingumą parodė ir čempionų titulą pelnė 6E klasė. Antroji vieta atiteko 6D, o trečiąja vieta tenkinosi 5A klasė.

2023-01

Jaunieji mokyklos krepšinio (3×3) čempionai!

Sausio 26 d. vyko tarpklasinės 5-6 klasių mokinių krepšinio (3×3) finalinės varžybos. Po atkaklių kovų paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi 5b klasės mokiniams, antroji vieta atiteko 6a klasei, o trečiąją vietą iškovojo 6e klasė. Sveikiname ir linkime sėkmės kitose varžybose ir turnyruose!

 

2023-01

Renginiai šv. Kristoforo progimnazijoje“

Dalijamės gerąją patirtimi.

Apie mus rašo activevilnius.lt 

2023-01

„Emocijų kalendorius“

Progimnazijoje didelis dėmesys skiriamas socialiniam emociniam mokinių ir mokyklos darbuotojų ugdymui. Viena iš svarbiausių SEU temų – savęs stebėjimas, jausmų atpažinimas, gebėjimas juos įvardinti. Pasitelkti ir taikyti tokie metodai: emocijų kalendorius (išsirinkę iš emocijų rato sau tinkamiausią tos dienos emociją, mokiniai tai pažymi kalendoriuje), emometras (buvo pakabintas mokyklos mokytojų kambaryje. Jame pedagogai buvo kviesti „pasimatuoti“ savo dienos „temperatūrą“ ir taip įvardinti savo dienos emociją).

2023-01

„Emocinis raštingumas“

6a klasės mokiniai turėjo unikalią galimybę bendradarbiauti su MO muziejaus edukatoriais ir dalyvauti projekte „Emocinio raštingumo gerinimas per meno intervencijas”. Šioje programoje edukatoriai kvietė tyrinėti savas emocijas, pažinti įrankius, padedančius mažinti stresą per meno intervencijas.

2023-01

Estafetės varžybos Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui paminėti


Sausio 16-20 dienomis progimnazijoje skambėjo skanduotės, girdėjosi palaikymo šūksniai, vyko varžybinės kovos bėgant netradicinę 7×700 estafetę. Taikytos estafetės ilgis netradicinis, simbolizuoja Vilniaus miesto 700 metų sukaktį.
Dalyvaudami varžybose, nepaisant oro sąlygų, mokiniai patyrė judėjimo džiaugsmą, ugdė(-si) komandiškumą, pilietiškumą ir, žinoma, lyderystę.
Po atkaklių kovų paaiškėjo, kad penktų klasių mokinių tarpe geriausiai sekėsi 5c klasei. 6a buvo nepralenkiama tarp šeštokų. 7c įveikė visas 7-tas klases, o 8b klasė ne tik buvo greičiausia, bet taip pat užfiksavo geriausią varžybų rezultatą. Štai taip pradėjome Vilniaus miesto gimtadienio šventę!

2023-02

Likus kelioms savaitėms iki pavasario su 5 klasių mokiniais per technologijas pradedam tyrinėti ir ragauti daržovių, vaisių pasaulį. Mokiniai sako, kad tai morkų valgymo pamoka. Kartu kūrėm kompozicijas lėkštėse ir galvojome, ko norime palinkėti Lietuvos žmonėms. 

Būkite spalvoti, turėkite saugius namus, įsileiskite daug šypsenų ir saulės. Ir, žinoma, nepamirškite vieni kitų mylėti. Tokie mūsų 5 klasių mokinių palinkėjimai Jums ir mums.

2023-02-17

XII progimnazijos šeimų krepšinio turnyras

Štai ir baigėsi jau XII – asis šv.Kristoforo progimnazijos šeimų krepšinio turnyras. Šiemet jis buvo skirtas Vilniaus 700 – ųjų metinių proga.Turnyre varžėsi 12 komandų. Džiaugėsi ir žiūrovai, ir dalyviai, ir varžybų organizatoriai.

2023–03–17

„Šokim, šoki, nesustokim 2023!“

   Kovo 17 d. mūsų progimnazijoje įvyko tradicinis šalies šokių festivalis „Šokim, šokim, nesustokim 2023″. Šiais metais jame dalyvavo net 170 šokėjų iš Šakių rajono Sintautų miestelio, Druskininkų, Grigiškių, Salininkų ir kitų Vilniaus miesto mokyklų. Labai džiaugėmės, kad sulaukėme šokėjų ir iš ukrainiečių mokyklos „Gravitas”. Scenoje buvo atliekami liaudies, pramoginiai, ritminiai, show dance stiliaus, linijiniai, šiuolaikiniai šokiai. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, saldžiais prizais. Labai džiugu, kad mūsų progimnazijos šokių kolektyvo „Šypsenėlė” šokėjai buvo pripažinti artistiškiausiais!

2023–03

Vilniaus miesto mokyklų žaidynių šaškių varžybos

Progimnazijos komanda iškovojo Vilniaus miesto mokyklų žaidynių šaškių varžybose pirmąją vietą. Mūsų komanda nugalėjo visus varžovus, tačiau atkakliausia kova vyko paskutiniame ture, kai žaidėme su Žirmūnų gimnazijos atstovais. Po trijų šio turo partijų rezultatas dar buvo lygus 3 : 3 ir lemiamus du taškus prie mergaičių lentos laimėjo Aistė A. iš 7d klasės. Mūsų komandoje dar žaidė Aistė P. iš 8b klasės, ji iškovojo visas pergales, Oliver S. iš 7d ir Gabrielius B. iš 7c.

2023–03–24

Olimpinės žvaigždutės

Ovacijos, plojimai, jaudulys, džiaugsmas, greitis… Kas tai? Tai nuostabi tradicinė progimnazijos pirmokų ir kaimyninių darželių priešmokyklinio ugdymo grupių sporto šventė „Olimpinės žvaigždutės 2023”. Ačiū pradinio ugdymo mokytojoms Auksei ir Nivitai, kurios šventę organizuoja jau šeštą kartą! Ačiū technologijų mokytojui Mykolui ir jo vadovaujamam būreliui FabLab už labai gražius medalius! Ačiū šokio mokytojai Inai už vaikų paruošimą šiai šventei! Buvo smagu, spalvinga ir labai linksma!

2023-04-06

Sportinių estafečių varžybos

Progimnazijoje vyko penktokų sportinių estafečių varžybos. Penktokai buvo atkaklūs, stiprūs ir greiti. Tačiau varžybos yra varžybos. Penktokams teko įveikti daug įvairių užduočių, po kurių laukė apdovanojimai. Pirmą vietą užėmė 5a klasės komanda, antroje vietoje liko 5b klasės komanda, o vos keliais taškais viena nuo kitos atsiliko 5c ir 5e. Tad joms atiteko trečia ir ketvirta vietos. Sveikiname!

2023-04-21

„Together #WePlayStrong“!

Linkmenų g. stadione Vilnius Football Academy, kartu su Lietuvos Futbolo Federacija ir Lietuvos moterų futbolo asociacija, organizavo atvirą mergaičių futbolo festivalį „Together #WePlayStrong“! Pirmasis toks festivalis Vilniuje sukvietė 1-7 klasių mergaitės ir merginas aktyviai praleisti laiką futbolo aikštelėje! Dalyvavo 480 mergaičių, gausiausias būrys buvo iš mūsų progimnazijos net 130 mergaičių. Festivalis buvo puikus, aktyviai laiko praleido ne tik vaikai, bet ir juos atlydėję mokytojai. Mergaitės grįžo apdovanotos rožiniais marškinėliais ir atminimo medaliais. Ačiū organizatoriams už puikią iniciatyvą

2023-04-28

Sveikatą stiprinančių mokyklų banga

Mūsų progimnazijos pirmokai ir antrokai prisijungė prie Sveikatą stiprinančių mokyklų bangos nuotolinių mankštų, skirtų Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečio paminėjimui. Buvo smagus ir sportiškas rytas!

2023-05-03

#futbolas#riteriai#turnyras#

1c ir 3a klasių mokiniai dalyvavo FK RITERIAI futbolo turnyre. Mokiniai susipažino ne tik su futbolo taisyklėmis, bet ir išbandė savo jėgas Vilniaus miesto tarpmokyklinėse futbolo varžybose. Mokiniai patyrė daug džiugių akimirkų ir sportinio adrenalino #futbolas#riteriai#turnyras#

2023-05-05

Tinklinio ir krepšinio finalai

Gegužės 5 d. baigėsi mėnesį trukęs sportinių žaidimų tinklinio ir krepšinio varžybų maratonas. Fizinio ugdymo mokytojai Artūras J. ir Vytautas S. džiaugiasi, kad tarpklasinės varžybos tarp mokinių populiarios ir įtraukia nemažą skaičių dalyvaujančiųjų. Besivaržydami mokiniai lavina ne tik savo fizines ypatybes, bet ir ugdo(si) sąžiningumą, pasitikėjimą savimi, komandiškumą…

7-8 klasių tinklinio varžybose dalyvavo 9 komandos. Nenugalima buvo 8c klasės komanda, 2-oji vietą laimėjo 8e, o 3-ąją – 7c ir 7e.

7-8 klasių mokinių tarpklasinėse krepšinio varžybose dalyvavo 7 komandos. Po atkaklių kovų paaiškėjo, kad mokyklos krepšinio čempione tapo 7b klasės komanda, 2-ąją vietą laimėjo 8e, o trečiąją vietą iškovojo 8b klasė.

Džiaugiamės sportiniais mokinių pasiekimais!

2023-05-05

Istorijos ir fizinio lavinimo pamoka

7e klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmimeTuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Čia jie ne tik susipažino su parko istorija, bet ir ieškojo Tuskulėnų dvaro lobio.

Į edukaciją ir iš jos mokiniai vyko pėsčiomis.

2023–05–11

„Skaitmeninės higienos įgūdžiai šiandienos „Must have“ prikluasomybės nuo ekranų prevencija“

Vilniaus miesto savivaldybė ir Skaitmeninės etikos centras organizuoja projektą „SKAITMENINĖS HIGIENOS ĮGŪDŽIAI ŠIANDIENOS „MUST HAVE“. PRIKLAUSOMYBĖS NUO EKRANŲ PREVENCIJA“. Projekte 2023 metais dalyvauja tik 10 Vilniaus mokyklų – viena iš jų yra Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija. Tai puiki galimybė mokyklos bendruomenei įgauti žinių ir sustiprinti motyvaciją kurti sveiką santykį su technologijomis, valdant ekranų priklausomybės riziką.

Daliai žmonių, aktyviai besinaudojančių internetu, jo naudojimas gali tapti probleminiu. Kai veiklai internete pradedamas teikti prioritetas, kai ją tampa sunku nutraukti ar sustabdyti ir kai tai pradeda trukdyti kitoms svarbioms žmogaus gyvenimo sritims – santykiams, sveikatai, mokslui, darbui, poilsiui ar kt. – tai vadinama probleminiu interneto naudojimu (PIN). Dažniausios PIN formos yra žaidimai, lošimas, apsipirkinėjimas internetu, pornografijos žiūrėjimas, socialinių tinklų naudojimas ir kt. PIN yra elgesio priklausomybė, lyginama su įprastinėms medžiagų – alkoholio, narkotikų, tabako, azartinių lošimų – priklausomybėmis. Dėl augančių PIN mastų visame pasaulyje psichikos sveikatos ir socialinės sistemos patiria vis didėjančią naštą.

Mūsų mokykloje Skaitmeninės etikos centro lektoriai praves 4 prevencinius kontaktinius mokymus po 1,5 val.:
• trims moksleivių klasėms (5a, 6a, 6d);
• vienai suaugusiųjų grupei (tėvai ir mokytojai).

SVARBU žinoti: VU mokslininkai, su kuriais bendradarbiauja Skaitmeninės etikos centras, atlikę tyrimą „Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai“, atrado, jog 90 proc. Lietuvos sveikatos priežiūros specialistų mano, kad perteklinis / probleminis ekranų laikas 6-10 metų vaikams – daugiau nei 2 val., o 11-14 metų paaugliams – daugiau nei 3 val. per dieną. Vien pramogoms jį viršija 53 proc. 6-10 m. ir 75 proc. 11-14 m. vaikų ir paauglių.

Pastebėtos sąsajos tarp ekranų laiko ir mokymosi motyvacijos bei pasiekimų, stebimas neigiamas poveikis vaikų pažintinei raidai. Naudojimasis ekranais pramogų tikslais – vienas iš emocinių ir elgesio bei miego sunkumų rizikos veiksnių, o probleminis interneto naudojimas – reikšmingas veiksnys aiškinant pradinukų ir paauglių emocinių ir elgesio sunkumų riziką. Mažiausią mokymosi motyvaciją ir mažiausius mokymosi pasiekimus turi vaikai, kurių namuose nėra nustatytų taisyklių arba jų nebuvo nuosekliai laikomasi ankstesniuose raidos etapuose. Susipažinkite su mokslininkų rekomendacijomis visuomenei.

Skaitmeninės etikos centras – nevyriausybinė pelno nesiekianti organizacija, kuriai rūpi, kad kiekvienas, besinaudodamas interneto galimybėmis, aiškiai suprastų technologijų keliamus iššūkius ir žinotų būdus, kaip juos valdyti. Centras siekia padėti specialistams – įskaitant ir švietimo specialistus bei šeimos gydytojus, psichikos sveikatos specialistus – geriau atpažinti probleminio interneto naudojimo simptomus ir padėti su tuo susiduriančiam žmogui.

2023–05–13

Lietuvos mokyklų šaškių varžybos

Gegužės 13 dieną Kaišiadorių rajono Bačkonių konferencijų salėje vyko Lietuvos mokyklų ( 2007m.gimimo ir jaunesni ) šaškių varžybos. Varžėsi 21 komanda ir šv. Kristoforo progimnazijos rinktinė , kuriai atstovavo dvi Aistės 8b ir 7d klasės, Mangirdas 6b klasė ir Oliver 7d. klasė atlaikė stiprią varžovų konkurenciją ir garbingai iškovojo antrąją vietą į priekį praleidę tik Marijampolės rinktinę. Nors mes su Marijampoliečiais sužaidėme lygiosiomis, tačiau pagrindiniai varžovai daugiau pergalių iškovojo kituose turuose. Pratęsiant šaškių tradicijas prieš gerą dešimtmetį mes buvome treti, šiemet antra vieta ir belieka tikėtis, kad kitas žingsnis bus dar sėkmingesnis ir parsivešime į namus aukščiausią apdovanojimą.

2023–05–18

Svečiuose gydytojas toksikologas

8b klasė į pasikvietė svečių: juos aplankė medicinos gydytojas toksikologas Haris Jakavičius. Mokiniams jis labai įtaigiai, suprantamai, remdamasis savo, kaip gydytojo praktiko, patirtimi, kalbėjo apie šiuo laikotarpiu paplitusius paauglių svaiginimosi būdus ir jų keliamus pavojus. H. Jakavičius pristatė toksinių medžiagų įvairovę, jų poveikį, mokiniai gautas žinias pasitikrino, atsakydami į testo klausimus. Žiūrėdami skaidruoles ir vaizdo įrašus paaugliai labai akivaizdžiai įsitikino, kad laukiamas trumpalaikis „malonumas“ ir užklumpančios ilgalaikės pasekmės yra absoliuti priešingybė. Paskaita patvirtino seną, dar pasakose pasakytą tiesą, kad gyvenimas turi ir tokių durų, kurių geriau niekada neatidaryti.

2023–05–18

Bandomasis DoFe žygis

Progimnazijos aštuntokai įveikė dviejų dienų DofE bandomajį žygį. Orai nelepino, uodai taip pat. Mokiniai įsitikino ką jau moka, sužinojo ką reikia patobulinti.

2023–06–03

DoFe kvalifikacinis žygis

Dzūkijos NP tarptautinės DofE programos dvi komandos sėkmingai įvykdė kvalifikacinį žygį, kurį vertino nepriklausoma žygio vertintoja. Didžiuojamės Jumis, aštuntokai.

2023–05–25

Netradicinė pamoka

Svečiuose pas 1c klasės mokinės buvo Faustos tėtis, kuris vedė pamoką apie bakterijas ir virusus. Mokiniai sužinojo ne tik kuo skiriasi bakterijos nuo virusų, bet ir kaip apsisaugoti nuo jų, stiprinti imunitetą, kokie augalai padeda greičiau pasveikti ir kuriuose vaisiuose yra daugiausia vitamino C. Mokiniai nuostabiai praleido laiką.

2023–05–26

Svečiuose Vilniaus futbolo akademija

Progimnazijos pirmokams ir trečiokams fizinio ugdymo pamokas vedė #VilniusFootballAcademy treneriai. Visi džiaugiamės, kad mokiniai turėjo galimybę sportuoti su profesionaliais futbolo treneriais.

2023–06–02

Tarptautinės Vaikų dienos minėjimas

Aktų salėje 300 1-4 klasių mokinių sušoko masinį šokį pagal dainą ,,Aš noriu vasaros”. Rankų jūra, šėlsmas, bendra daina sukūrė puikią nuotaiką ir karštą atmosferą aktų salėje! Ačiū 4d klasės mokinėms už pagalbą kuriant šokio choreografiją!

2023–06–02

Sporto ir sveikatingumo diena 2023

Penktadienį 06-02 d. progimnazijos erdvėse girdėjosi skanduotės, šūksniai, plojimai. Tądien, nekreipiant dėmesio į vėsų orą ir menką lietaus krapnojimą, visi progimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo “Sporto ir sveikatingumo 2023” dienoje. Pastaroji prasidėjo turimų žinių apie sveiką mitybą pritaikymu rengiant “Sveikų pusryčių“ meniu, sprendžiant Kahoot, galvojant kryžiažodžius. Tačiau, pastebėta, didesnį įspūdį mokiniams paliko antroji sporto ir sveikatingumo dienos dalis, kurios metu buvo vykdomos sportinės veiklos. Džiugina, jog ir mokytojai buvo aktyvūs dalyviai bei su mokiniais bėgo/ėjo krosą, atliko tempimo ir dinaminius mankštos pratimus, tai – sektinas pavyzdys. Nepaisant visko sporto ir sveikatingumo dienos kulminacija tapo sportinės rungtynės, kuriose mokiniai varžėsi dėl sportiškiausios klasės titulo. Kiekviena klasė netradicinėse rankinio varžybose, kroso, vikrumo, matematinėje ir estafetėse su balionais, stengėsi pasirodyti kaip įmanoma geriau bei pelnyti maksimalų taškų skaičių. Susumavus klasių surinktus rezultatus paaiškėjo, kad sportiškiausios klasės yra 5b, 6e, 7a ir 8b klasė.