„Vyturio“ naujienos 

 

Daugiau knygų 

Šiais metais „Vyturio” bibliotekos knygų skaičius viršijo 500! Išaugo tiek programinių, tiek  laisvalaikiui skirtų knygų skaičius!

 

Garsinės knygos 

Nepaliekant „Vyturio” jau galima klausytis ir garsinių knygų. Puikių aktorių ir skaitovų balsai  nuplukdys į kitokį knygos pasaulį ir leis literatūrą pažinti dar vienu būdu. Tikime, kad Nacionalinės  premijos laureato, aktoriaus Vytauto Anužio ar LRT „balso” Virgilijaus Kubiliaus įgarsinti kūriniai  palies mokinių širdis (pavyzdys: http://bit.ly/3cDLNnt-SimonoTetis). Vaižgantas ir Kafka,  Goldingas ir Šaltenis, Korčakas ir Icchokas Meras, bei didelis būrys kitų rašytojų ir knygų veikėjų  laukia Jūsų!

 

Paveikslėlių knygos pradinukams 

Praėjusią žiemą išbandėme dar vieną naujovę, – paveikslėlių knygų skaitymą akimis ir ausimis;)  Nors iki šiol paslauga buvos skirta mažiausiems skaitytojams, nuo sausio 1 d. ja per lietuvių ir  anglų kalbos pamokas galės naudotis ir pradinių klasių mokiniai.

Smagus pažintinis vaizdo siužetas: https://bit.ly/DOBILE

Pažintinė knyga:

https://www.vyturys.lt/knygu-skaitykle/brian-wildsmith/dobile/1290 

– atsidarius nuorodą spaudžiamas ausinių ženklas,

– po to paslinkus žemyn du kartus spaudžiama ant paveiklėlio ir jis išsididina per visą ekraną – paveikslėlių keitimas su kairė/dešinė klaviatūros klavišais.

 

Dėmesys dislekcijos sutrikimą turintiems mokiniams 

konsultuojantis su dislekcijos specialistais įdiegėme naujas funkcijas, leidžiančias: a) pasirinkti specialius šriftus;

  1. b) akims draugišką fono spalvą;
  2. c) vienu metu klausyti kūrinio garso įrašo ir sekti jį akimis.

Kaip prisijungti naujiems vartotojams: 

  1. a) besijungiantieji pirmą kartą į naršyklės langą turi suvesti Jūsų mokyklai skirtą nuorodą  https://vyturys.lt/kodas/vnkristoforopro
  2. b) spausti „Registruokis” ir susikurti paskyrą
  3. c) skaityti 
  4. d) vėlesnių prisijungimų metu jungiamasi tiesiai per lt

********************************************************************************

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija užsakė „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos prenumeratos paslaugą visiems progimnazijos mokiniams ir mokytojams. Mokinius, mokytojus ir tėvelius kviečiame susikurti asmeninę paskyrą spaudžiant būtent mūsų mokyklai skirtą nuorodą: https://vyturys.lt/kodas/vnkristoforopro

Kviečiame aktyviai naudotis!

 KAIP VEIKIA VYTURIO SKAITMENINIŲ KNYGŲ BIBLIOTEKA?

 

Ką rasiu „Vyturio“ bibliotekoje?

„Vyturyje“ rasite beveik 400 literatūros kūrinių. Dalį reikalingų kūrinių rasite skirsnyje „MOKYKLAI“. Čia sukelti programiniai kūriniai, o skyriuje „KNYGOS“ rasite visus turimus kūrinius. Kūriniai su užduotimis pažymėti simboliu *. Svarbiausi klausimai pateikiami teksto pradžioje, o kiti matomi paspaudus ant išnašos ženklelio pačiame tekste.

Dalis mažiesiems skaitytojams skirtų kūrinių yra iliustruoti. Pasigrožėkite „Haufo pasakų“, „Alisos stebuklų šalyje“ ir kitų knygų iliustracijomis. Iliustruotų knygų pagausės, jas lengva atskirti pagal teptuko simbolį, kurį rasite prie knygos pavadinimo.

Kaip pradėti naudotis „Vyturio“ biblioteka?

Susikurkite asmeninę paskyrą spaudžiant būtent mūsų mokyklai skirtą nuorodą:

https://vyturys.lt/kodas/vnkristoforopro ir smagaus skaitymo! IŠBANDYKITE!

 

Kas gali naudotis?

Užsiprenumeravus paslaugą kūrinius mobiliuose telefonuose, planšetiniuose, nešiojamuose ir stacionariuose kompiuteriuose galės skaityti visi mokytojai ir mokiniai. Beje, pradėjus kūrinį skaityti viename įrenginyje skaitymą galima tęsti kitame. Nieko daryti nereikia, sistema automatiškai sinchronizuoja duomenis ir atverčia kūrinį ten, kur jį užvertėte. Ir dar. Nebekankinkit kopijavimo aparato. Reikiamo kūrinio ištraukas galima demonstruoti naudojant projektorių.