Tėvų švietimas

Mieli tėveliai, mokyklos bendruomenės nariai,

Šių metų, gegužės 11 dieną, 18.00 val. kviečiame visus į psichologo E. Karmazos nuotolinį senimarą tėvams Zoom platformoje “ Vaiko motyvacija veikti, mokytis ir siekti ” ( trukmė 90 min).

Seminaras mūsų mokyklos bendruomenei nemokama. Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija adresu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeWgtZbrZzr3iwSIDDL13rV6yTkiafDnfRtFbq7zxTSjmRUnQ/viewform?usp=pp_url

REGISTRACIJA BAIGTA.

„Mes neturime vaikams būti nei policininkai, nei draugai, nei pramogų organizatoriai, nei aptarnaujantis personalas. Visą laiką, nuo mažų dienų, turime atminti: jie išeis. Vieną dieną jie išeis. Jūs esate į gyvenimą palydintys asmenys. Jūs galite padovanoti augančiam žmogui 5 svarbiausias dovanas: pasitikėjimo, savarankiškumo, iniciatyvos, tobulėjimo ir savasties.“

E. Karmaza

**************************************************************************************************************************

GERBIAMIEJI TĖVELIAI!

KVIEČIAME DALYVAUTI  STEP PROGRAMOJE

 

Nuo spalio mėn. 1 d. antradieniais 18.00 val.  6-12 metų vaikus, auginančius tėvelius kviečiame dalyvauti Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje vyksiančioje STEP tėvų grupėje.

Šios vaiko auklėjimo įgūdžių tobulinimo grupės yra organizuojamos vadovaujantis pasaulyje populiaria tėvų ugdymo programa STEP.  STEP įvairaus amžiaus vaikų tėvams suteikia psichologinių žinių ir padeda atrasti efektyvių ir puoselėjančių bendravimo su vaiku būdų. Dalyvaudami 8-12 narių grupės veikloje, tėvai dalinasi savo patirtimi ir mokosi vieni iš kitų, skaito STEP Tėvų knygą ir taip ieško naujų idėjų, kaip spręsti jiems aktualias problemas.

Ši tėvų grupė kartą per savaitę susitiks 9 kartus (kiekvieno susitikimo trukmė – 90-120 min.) ir kiekvieną susitikimą aptars, diskutuos, dalinsis įspūdžiais ir asmenine patirtimi kaip:

  • Įgyti įgūdžių ir pasitikėjimo savo gebėjimais ugdyti laimingą, sveiką, pasitikintį savimi, linkusį bendradarbiauti ir atsakingą vaiką.
  • Spręsti problemas naudojant efektyvius, bendradarbiauti skatinančius metodus (t.y.: atspindintį klausymą, „Aš kalbą“, leidimą rinktis, ieškant alternatyvų ir t.t.)
  • Mokant vaikus tinkamai reikšti neigiamas emocijas – atsisakyti nenaudingo moralizavimo, o bendradarbiauti su vaiku aptariant logines jo elgesio pasekmes.
  • Disciplinuojant vaikus atsisakyti bausmių, leidžiant vaikui pasirinkti ir patirti natūralias jo elgesio pasekmes.

Užsiėmimus ves Aurelija Zacharevičienė, kvalifikuota STEP programos vadovė

Registruotis galima aurelija.zachareviciene@gmail.com (nurodant-registracija į STEP 6-12 grupę) arba telefonu: 868044555 (po 17 val.)  iki 2019 rugsėjo 26 d.  

Registracijai reikalinga informacija: Jūsų vardas ir pavardė, telefono numeris, el.pašto adresas, vaiko amžius.

Dalyvių skaičius – 12 žmonių. Daugiau informacijos apie mokymus www.stepgrupes.lt

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje vyksiantys mokymai yra nemokami, finansuojami pagal Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro vykdomą projektą „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras pirmiems 8 užsiregistravusiems tėveliams finansuos STEP tėvų knygų įsigijimą (t. y. kiekvienai grupei bus skirtos 8 dovanojamos knygos).

Likę grupės dalyviai  STEP tėvų knygas (12 eurų) ir programos dalyvio mokestį (5 eurai) turės susimokėti patys.

***********************************************************************************************************************

Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Socialinės   apsaugos ir darbo ministerijos lėšų.

Projektą įgyvendina VšĮ „GEBU“, www.gebu.lt

 

MIELI paauglių TĖVELIAI!

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija ir viešoji įstaiga „GEBU“ įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą „VAIKYSTĖ BE SMURTO“ kviečia:

 

12–17 METŲ PAAUGLIŲ TĖVELIUS DALYVAUTI

POZITYVIOS TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ PROGRAMOJE  STEP!

 

  • Norėtumėte geriau suprasti savo paauglį?
  • Stengiatės ugdyti jo savigarbą ir stiprinti pasitikėjimą savimi?
  • Nuolat ieškote humaniškų, bet veiksmingų drausminimo būdų?
  • Svajojate išlaikyti artimą, šiltą ryšį su paaugliu, kuris bėgant metams tik stiprėtų?
  • Norėtumėte padrąsinti savo paauglį ir save?

 

Nuo rugsėjo mėn. 18 d. trečiadieniais 18.00 val. tėvelius, auginačius 12–17 metų vaikus, kviečiame dalyvauti vyksiančiose tėvų grupėse, kurios vyks Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos 2 kabinete.

 

Šios vaiko auklėjimo įgūdžių tobulinimo grupės yra organizuojamos vadovaujantis tėvų ugdymo programa STEP, kuri suteikia psichologinių žinių ir padeda atrasti efektyvių ir puoselėjančių bendravimą su vaiku būdų. Dalyvaudami 10–12 narių grupės veikloje, tėvai dalijasi savo patirtimi ir mokosi vieni iš kitų.

 

Programos trukmė – 9 grupiniai užsiėmimai 1 kartą per savaitę.

Susitikimus veda sertifikuota STEP programos vadovė Aurelija Zacharevičienė.

 

BŪTINA REGISTRACIJA. Dalyvių skaičius ribotas – 12 žmonių.

 

Registruotis galima iki rugsėjo 15 dienos el.paštu: aurelija.zachareviciene@gmail.com, nurodant „Registracija į STEP grupę šv. Kristoforo progimnazijoje“ arba telefonu 868044555 (po 17.00 val.),  nurodant savo vardą, pavardę, tel.nr., el.paštą ir vaiko amžių.

 

Dalyvavimas STEP programoje finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis įgyvendinant projektą „VAIKYSTĖ BE SMURTO“ . Tėveliams reikia įsigyti tik STEP tėvų knygą (17 eurų).

 
 

 

**********************************************************************************************************************

Patarimai kaip pažaboti internetines patyčias:

„Vaikų linijos“ – pagalbos linijos vaikams internete vadovas pataria kaip elgtis internete norint pažaboti patyčias – https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=iDdBoEZCKO0

Saugesnio interneto dienos proga ekspertai tėveliai dalinasi patirtimi, kaip apsaugoti vaikus internete. Tėvai ekspertai: mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė, psichologas Robertas Povilaitis ir psichiatras Linas Slušnys pataria, ką daryti tėvams, kad apsaugotų nuo internetinių grėsmių: https://www.youtube.com/watch?v=EZYiI7jiGG4&feature=youtu.be

 

***********************************************************************************************************************
 
************************************************************************************************************************