Kovo 11-oji yra įsimintina diena daugeliui Lietuvos piliečių, kai šią 1990 metų dieną lietuvių tauta pareiškė norą gyvuoti tarp kitų laisvų tautų ir atkūrė savos valstybės nepriklausomybę! Kovo 11-oji yra ne tik istorinė data, bet ir mūsų valstybės šventė, kurią stengiamės prasmingai paminėti.

Kaip Lietuva pabudo iš ilgo sovietinio okupacinio miego ir pradėjo augti, klestėti, taip ir mokiniai savo klasėse praėjusią savaitę pasėjo saulėgrąžos sėklas, kad jos užaugtų į gražias vasaros gėleles. Saulėgrąžų sėjimas, laistymas ir rūpinimasis mokiniams turi priminti du dalykus:  laisvė turi tam tikrą kainą ( tai parodo dabar kariaujantys ukrainiečiai) ir kitas dalykas – būtent šiuolaikinis jaunimas bus atsakingas už ateities Lietuvą.

Kovo 10 d. visa mokykloje tikrai sklandė patriotinės nuotaikos. Visos mokyklos darbuotojų ir moksleivių krūtines papuošė trispalvė simbolika, o pirmosios pamokos pradžioje visa mokyklos bendruomenė atidavė pagarbą Lietuvai, sugiedodama Vinco Kudirkos “Tautišką giesmę”. Vėliau, pirmosios pamokos metu ,vaikai, suskirstę į atskiras komandas, atsakinėjo į protmūšio „Ką žinai apie Kovo 11–osios Lietuvą?“ klausimus. Protmūšis turėjo ne tik leisti susimąstyti, ką jie žino apie mūsų dienų Lietuvos istoriją, bet ir paskatinti moksleivius daugiau ja pasidomėti. Didžiųjų pertraukų metu mokykloje skambėjo lietuviška, patriotiška muzika.

Sveikiname visus Lietuvos piliečius su Nepriklausomybės atkūrimo diena!

Leave a Comment